Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní soustředění 2016

Fotbalisté starší a mladší přípravky FK Olympie Zdice prožili v termínu od 21. do 24. ledna 2016 zimní soustředění v krásném prostřední Krkonoš, v horské chatě Přední Labská mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem.

Na místo jsme dojížděli postupně ve čtvrtek, první fotbalisté, většinou se svými rodiči, přijeli již kolem 13:00 hodin. Poslední potom dojížděli kolem 20:00 hodiny, ale i přes množství uježděného sněhu na příjezdové cestě dorazili nakonec všichni v pořádku. Po večeři jsme měli první společné sezení, kterým trenéři zahájili celé soustředění. Nastínili malým fotbalistům program na následující dny a poté se kluci odebrali uložit ke spánku, aby byli odpočatí na náročné tréninky v zimním terénu. Trenéři poté začali dolaďovat podrobnosti na následující den, aby vše bylo řádně připraveno a soustředění aby probíhalo dle plánu.

Druhý den po snídani jsme se všichni sešli před chatou a vyrazilo se trénovat. Mladší přípravka šla na připravené provizorní hřiště, kde trenéři s hráči vyzkoušeli mnoho herních variant, ztížených klimatickými podmínkami, zejména mrazem. Na druhé části hřiště mezitím hráči starší přípravky rozehráli vzájemný zápas. Obě přípravky měly samozřejmě před ostrým započetím tréninku lehkou rozcvičku. Po hodině si obě přípravky své pozice vyměnily.

Trénink si všichni fotbalisté moc užívali, ale to nejlepší mělo teprve přijít. Po ukončení venkovní části fotbalových nácviků následoval přesun do horské chaty a hodinový pobyt v připravené vířivce. To samozřejmě malé fotbalisty moc potěšilo a pobyt ve vyhřáté vířivce si řádně užívali.

Po obědě následoval krátký odpočinek a odpolední program. Ten spočíval v pobytu na sjezdovce pro ty, kteří ovládají lyže, v pobytu v lyžařské škole pro ty, kteří se to učí a v jízdě na bobech pro ty, kteří lyžím zatím ještě neholdují.

Po večeři si kluci ještě společně hráli, ale vzhledem k náročnému dennímu programu brzy ulehli do postelí, aby byli připraveni na další den. Trenéři poté do pozdních hodin hodnotili uplynulý den a toto hodnocení samozřejmě spojili s náročnou přípravou na den následující.

V sobotu po snídani následoval obdobný systém tréninku jako v pátek, tedy opět rozcvička, poté tentokrát v obráceném pořadí samotný trénink – tedy mladší přípravka simulovaný fotbalový zápas za dohledu svých trenérů, kteří upozorňovali na každou chybu, kterou v počínání svých svěřenců spatřili. Starší přípravka nácvik herních variant a po hodině opět výměna s mladšími spoluhráči. A po tréninku opět vířivka, tentokrát ještě zpestřená pobytem v krásně a příjemně vytopené sauně.

soustredeni-zima1.jpg

Odpolední program byl věnován opět lyžování a poté soutěžím na sněhu, zejména dvoukolové jízdě na bobech na připravené trase, samozřejmě s měřením dosaženého času. I když je pravdou, že o ten čas zas tolik nešlo, nejdůležitější byla zábava. A o tu se postarali i trenéři a přítomní rodiče, kteří se závodů na bobech rovněž zúčastnili. Vítězi se stali všichni, nicméně je na místě připomenout, že nejlepšího času mezi dospělými dosáhl trenér Jirka Kulhánek.

Večerní program byl věnován zhodnocení celého soustředění, pro malé fotbalisty byla připravena tombola a předání vyhraných cen.

Spokojeni byli všichni, kdo se zimního soustředění zúčastnili. Pevně doufáme, že tato příprava pomůže fotbalovým přípravkám FK Olympie Zdice v druhé části fotbalové sezóny 2015/2016 a že bude velkým přínosem k dosažení pěkných výsledků.

Je na místě poděkovat trenérům starší přípravky Jiřímu Kulhánkovi a Ludvíku Šmidbergerovi, a trenérům mladší přípravky Josefu Trkovskému a Jiřímu Šiškovi za přípravu a vedení tréninků v náročných zimních podmínkách a za přípravu kompletního programu zimního soustředění, dále vedoucí týmu ing. Renatě Klimešové za zajištění ubytování a celkovou organizaci pobytu všech malých fotbalistů a jejich rodičů a rovněž všem zúčastněným rodičům za to, že umožnili svým dětem tento pobyt, který kromě fyzické odolnosti ještě určitě stmelil už tak skvělou fotbalovou partu malých fotbalistů i jejich dospělých fanoušků.     

Závěrem bychom chtěli poděkovat městu Zdice a starostovi města Zdice Bc. Antonínu Sklenářovi za podporu, které se fotbalovým přípravkám FK Olympie Zdice dostává a díky které mohou absolvovat i takovouto zimní přípravu, kterou se rozhodně nemůže pyšnit každý fotbalový oddíl našeho okresu.

 

Příspěvky

Zimní fotbalové soustředění 2016 Krkonoše

7. 3. 2016